Tento nápad má z jednej českej relácie, ktorú dávali asi pred mesiacom a veľmi sa nám to zapáčilo, tak sme sa rozhodli si tieto hlavy spraviť aj doma. Akoby náhodou sme všetko potrebné na zhotovenie mali doma a tak sme sa na druhý deň do toho pustili.

Čo budete potrebovať: silonkové pančušky alebo podkolienky (kľudne aj nosené, len nemôžu mať veľké diery, nejaký ten “rýchlik” nevadí), piliny, hrsť trávového semena, umelé očká, tavná pištoľ, mištička, gumička

Ako na to:

Pripravte si toľko podkolienok alebo punčošiek, koľko hláv chcete robiť.

Podkolienku na oboch koncoch odstrihnite, ak máte punčošku, tak si odstrihnite veľkosť asi na 30-40cm.

Narolujte si odstrihnutú silonku na ruku a dobre ju porozťahujte druhou rukou, aby sa vám zväčšil obvod pančušky, hlavne v spodnej časti aby ste dostali akoby mištičku.

Do druhej ruky si naberte trošku trávového semena a opatrne ho do tej vytvorenej mištičky v strede silonky vložte.

Teraz začnite silonku napĺňať pilinami. Prvú várku dajte opatrne, aby vám semeno zostalo na spodku a nepremiešalo sa s pilinami. Dobre naplňte tak, aby ste dostali primeranú guličku, potom vezmite oba voľné konce silonky a zviažte ich dokopy na tej strane, kde nie je tráva.

Dostanete takúto hlavičku, hore vidieť semiačka.

Teraz medzi prstami vytvarujte malú guličku z pilín, to bude nos, aby gulička zostala na mieste, previažte ju gumičkou.

Pomocou tavnej pištole prilepte hlavičkám očká.

Hlavičky teraz položte do primeraných mištičiek, dobre polejte, prvý raz budete musieť častejšie prilievať vodu, lebo piliny budú riadne vodu nasávať. Nebojte sa poliať aj zvrchu, aby sa voda dostala až na semiačka. Vtedy je hlava mokrá dostatočne, keď pár kvapiek vody zostane v nádobke. Nezabudnite každý deň kontrolovať, či sú hlavy mokré a podľa potreby vodou kropte hlavy.

Takto vyzerá hlava po týždni. Po 2 týždňoch bude hlava krásne zarastená a budete môcť aj strihať rôzne účesy hlavám. Prajeme príjemnú zábavu.