Určite to dobre poznáte: Dieťa príde domov s dierami na kolenách nohavíc. O to je to horšie, ak sú to jeho obľúbené rifle a strašne rád by ich nosil. Existuje možnosť našiť tam záplatu, ale nikdy to už nebude ono a každý si všimne, že tam tá záplata nebola a bije to do očí. Mňa pri pohľade na dcérine deravé rifle napadla jedna vec, ktorú som aj urobila.

Že na rifle nedám záplatu, som vedela od začiatku, lebo sú to elastické rifle s vydratými kolenami (od výroby) a hocijaká, hoci aj rifľová záplata by tam kričala. A tak som vymyslela nasledovnú vec: v mieste dierky (samozrejme musí to byť dierka ešte v zárodku, nie nejaká veliká) som rifle šikmo prestrihla. Ak je diera len na jednej strane, je to lepšie, pretože druhá nohavica by mala byť v rovnakom mieste tiež prestrihnutá.

Potom som musela rozpárať bočnú stranu riflí (tú, ktorá je zahnutá obyčajne dovnútra, nie prečívaná zvonka niťou), aby som mohla nohavicu zase zašiť. Rifle som obrátila naopak, prišila som si spoj špendlíkmi a potom som rifle prešila na šijacom stroji. Rifle som zase preobrátila a z vonkajšej strany som nohavice prešila ozdobne tak, aby som zafixovala spoj. Najlepšie je trafiť rovnakú farbou, akou sú lemované rifle.
Potom som ešte šikmo na to prestrihnuté miesto v opačnom smere spravila ozdobný spoj (viď obrázok), aby som odpútala pozornosť o toho prestrihnutia. Na záver som rifle na bokoch zašila do pôvodného stavu. Dcéra bola výsledkom nadšená a znovu nosí svoje obľúbené rifle. Určite nevydržia už tak dlho, ale za tých pár oblečení to ešte stálo. Čo myslíte, podarilo sa mi to?