Každý rodič chce svojmu dieťaťu vytvoriť detskú izbu, v ktorej bude chcieť tráviť čo najviac času. Ak hľadáte inšpiráciu na kreatívny a praktický priestor, ste na správnom mieste. Poradíme vám, ako zariadiť detskú izbu a vyťažiť tak aj z malého priestoru maximum.

Praktická alebo dizajnová detská izba? A čo tak obe súčasne?

Áno, moderný interiérový dizajn neobchádza ani izby tých najmenších. Ako teda vniesť dizajn a praktickosť do jedného priestoru?

V jednoduchosti je krása

A pri detských izbách to platí dvojnásobne. Deti, ich záujmy a potreby sa veľmi rýchlo menia a aj ich izby treba meniť častejšie. Snáď najviac pri zariaďovaní utrpia steny. Stavte na jednoduché dekorácie, ktoré sa dajú jednoducho odstrániť a steny ostanú nepoškodené. Ako bonus vašim deťom ostane viac priestoru na hranie, čo určite ocenia.

Kvalitný nábytok je základ

Výroba nábytku ide neustále dopredu, či už z pohľadu technológií, alebo dizajnu. Investícia do kvalitného nábytku na mieru vám zaručí nielen to, že vydrží aj niekoľko rokov, ale správnym výberom aj jeho nadčasovosť. Zároveň treba myslieť na dostatok úložného priestoru, ktorý si pri nábytku na mieru môžete navrhnúť sami.

Deti milujú farby

Hoci môže vaša dcéra teraz zbožňovať cyklámenovú, o pár týždňov to tak byť nemusí. Hrajte sa s farbami radšej na doplnkoch ako na stenách. Nábytok v bielej farbe v kombinácii s farebnými doplnkami bude vyzerať štýlovo a ak vaše dieťa bude mať o pár týždňov v obľube inú farbu, doplnky jednoducho odstránite.

Buďte kreatívni s textúrami a materiálmi

Rozmýšľate, prečo izby v katalógoch vyzerajú tak štýlovo? Kľúčom sú textúry a rôzne typy materiálov použitých na textíliách. Neutrálne farby nábytku a zaujímavé textílie zaručia detskej izbe moderný vzhľad a izba bude vyžarovať pohodlie. Či už to bude mäkký koberec s geometrickými tvarmi, alebo kožušinové a vlnené vankúše.

Malá rada na záver

Aj deti chcú byť niekedy samé. Vytvorte mu miesto v izbe, ktoré bude patriť len jemu. Môže to byť napríklad pohodlné detské kreslo na čítanie s knižnicou plnou obľúbených kníh. Nielenže bude mať svoj malý kútik, ale zároveň tak môžete podporiť aj záujem o čítanie.

(A/PR), zdroj obrázku: New Africa / Shutterstock.com