Už som bola zúfalá, že som v policiach v kuchyni mala každú potravinu pomaly v inej nádobe. A tak som sa rozhodla, že dózy zjednotím. Rozhodovala som sa medzi kúpením sklených dóz, ale nakoniec vyhrala vlastná fantázia. A dopadlo to takto.

Čo som na to potrebovala: plechové dózy z umelého mlieka, lepidlo na decoupage, servítky, biely akryl, nezmývateľná fixka

Ako na to: najprv som si všetky dózy umyla v saponáte. Lepidlo, ktoré bolo na vrchu plechovky, som odstránila riedidlom. Dózy som natrela 2 vrstvami bieleho akrylu. Každú som nechala dobre zaschnúť. Vrstvy robte tenké, aby vám náter nepraskal a netiekol.
Zo servítky odstráňte spodné dve časti a nechajte si len vrchnú. Odstrihnite si požadovanú veľkosť, ale nechajte si asi 1cm rezervu, pokiaľ idete naliepať celú servítku. Ak len nejaký vzor, tak si ho vystrihnite celý. Ak ste s vrstvami akrylu spokojná, tak si naneste na dózu lepidlo. Ja som to robila tak, že som si natrela pozdĺžny pás, na ktorý som zafixovala jednu stranu servítky. Postupne som si natierala štetcom väčšie plochy a postupne som servítku naliepala. Dobre som napínala a vyhládzala, aby som odstránila bubliny.
Po nanesení celej servítky som prečnievajúce vrchné a spodné časti servítky odstránila a dózu som celú pretrela lepidlom. Nechala som zaschnúť a potom som naniesla ešte jednu vrstvu. Na záver som napísala fixkou názov pochutiny.
Mala som aj dózy papierové z detských sypaných čajov a využila som aj tie na väčšie alebo menšie potraviny. Takisto som aj jednu plechovku z kompótu využila ako nádobku na sáčkovú kávu. Fantázii sa medze nekladú.