P8029297V čarokrásnom prostredí Liptovskej kotliny môžete prežiť priam salašnícku idylu. Na kraji lesa, otočený smerom k zeleným lúkam s osamelými smrekmi, stoji drevený salaš akoby prenesený z obrázkov maliara Jána Halu, nadšeného obdivovateľa liptovskej krajiny. Zvonce huňatých oviec pasúcich sa naokolo dotvárajú pokojnú salašnícku atmosféru. Zo salaša sa nesie vôňa syrových jedál až na priedomie. My sme sa na tomto salaši tiež nedávno zastavili pri ceste domov a jeho celkový dojem nás priam nadchol.

P8029299Kde ho nájdete: na ceste 1. triedy, pár kilometrov pred Ružomberkom od Kraľovian uvidíte pútač na odbočenie na salaš.

Prostredie: Pri salaši je rozľahlé parkovisko. Areál je obrovský, nachádza sa tam veľká reštaurácia, samostatne predajný stánok s ich výrobkami, toalety, záhradné sedenie a atrakcie pre deti. Na lúke môžete vidieť ovce, kozy, husy… V areáli sú rôzne drevené sochy, preliezačky pre deti, oddychové sedačky.

P8029298Reštaurácia: Veľmi príjemne zariadená, rozlohovo vynikajúca, my sme sedeli von na terase, ale vo vnútri je tiež veľký priestor na sedenie. Zaujímavosťou je presklená stena vo vnútri, kde môžete vidieť naživo stajňu pre ovce a zvieratá vo vnútri.
Z jedálneho lístka sme si vybrali cesnačku, vyprážaný čerstvý ovčí syr s opekanými zemiakmi a Lenka bryndzové pirohy. Mali dokonca aj detské porcie. Všetko bolo výborné, lahodné. Obsluha tiež napriek tomu, že mali plno, bola milá a rýchlo obsluhovala.

Celkové hodnotenie: 10 bodov!