scrap5.jpgKto pozná túto sekciu mojej stránky, určite si dávnejšie všimol, že som spomínala, ako si môžete vytvoriť svoj vlastný fotoalbum s denníčkom pre svoje dieťa. Vtedy, keď som tento návod písala, som netušila, že som si doma vlastne vytvorila tzv. SCRAPBOOK. Až nedávno som natrafila pri surfovaní internetom na jednu výbornú stránku, kde sa o tejto metóde píše viac. A o čo v krátkosti ide?
Niekto nefotografuje vôbec, niekto si dáva fotky do fotoalbumov, niekto si ich stiahne do počítača a necháva tam. Vy ho môžete mať jedinečný, lebo si ho vytvoríte podľa svojej nálady a vkusu.

O čo ide? Namiesto čierneho alebo bieleho podkladu môžete použiť rôzne druhy farebných papierov a všetko vložíte do priesvitných obalov (Euroobaly), aby sa vám fotografie neumazali.
Do týchto albumov môžete vkladať čokoľvek, vstupenky z návštev ZOO, múzea, predstavení, spomienkové predmety vašich detí, prikladať krátke texty s popisom. V zahraničí existujú na scrapbook originálne zakladače aj s papiermi. Bohužiaľ, na Slovensku nič také nezoženiete. Ale aj tu sa dá pomôcť. Dostať kúpiť pekné zakladače A4, v lepších predajniach s kancelárskymi potrebami dostať kúpiť pekný farebný papier (pastelové farby nie sú výnimka), kto má fantáziu na mieste, dokáže využiť aj ponuku krásnych baliacich papierov, niečo sa dá stiahnuť na internete a vytlačiť na farebnej tlačiarni.
Na stránke www.scrapbook.cz nájdete množstvo nápadov, ako si môžete vlastný scrapbook vytvoriť, môžete si stiahnuť rôzne písma, alebo aj objednať originál papier alebo zakladače.
Kto chce, môže si stiahnuť malú nápovedu ku tvorbe vlastného scrapbooku – denníček.
Ja vám ponúkam malú galériu mojich vlastných scrapbookov, ktoré som vytvorila pre našu dcéru.

scrap8.jpgscrap7.jpgscrap6.jpgscrap4.jpgscrap3.jpgscrap2.jpg