musle.jpgMušle
Spomeňte si, až pôjdete v lete k moru, že krásne rôznofarebné a rôznotvárne mušle v krásnom exotickom aranžmáne ničím iným nenahradíte. Nehľadiac na to, že ich využijete ešte stokrát inak.

orechy.jpgOrechy
Nielen na Vianoce sa vám škrupinky orechov budú hodiť. Ako kontrast sú v kvetinovej väzbe proste skvelé, a koniec koncov môžete vyrobiť venček len zo škrupiniek. Do aranžmánov sa dajú použiť lieskové orechy, vlašské orechy aj arašídy.
papricky.jpgPapričky
Malé papričky, ktoré už nestihli dozrieť, baranie rohy a feferónky skvele uschnú a vonia v kvetinovom aranžmáne .
pierka.jpgPierka
Farebné pierka dostanete v kvetinárstvach alebo v galantérii. Krásne vyzerajú napríklad vo veľkonočnej výzdobe.
piesok.jpgPiesok
Výborná pomôcka pri aranžovaní suchých materiálov do sklených nádob. Dostať ho kúpiť v rôznych farbách. Existuje piesok suchý a tiež taký, ktorý po styku s vodou napučí a môžete do neho zapichať aj živé kvety.
skelet.jpgSkeletovaný list
Preparované listy (zostane len vysušená žilnatina) si môžete vyrobiť i sami, aj keď výroba je pomerne zložitá a úspech nie vždy istý. Doporučujem vám preto obísť dobré kvetinárstva alebo hobby potreby a skúsiť ich využiť do aranžmánov.
twistart.jpgTwistArt
TwistArt je tenký prúžok hodvábneho papieru zmotaný do špagátu, ktorého odmotávaním a postupným rozbaľovaním vytvárame mnoho variant okvetných lístkov a kvetov podľa fantázie. I keď sa jedná o pomerne mladú disciplínu, našla si už mnoho fanúšikov. TwistArt je totiž predovšetkým o nápade, o nachádzaní nových možností jeho využitia.
veniec-prut.jpgVence
Vence sú neodmysliteľnou súčasťou mojej aranžérskej dielne. Využívam ich na dekorácie dverí. Dostať kúpiť rôzne druhy vencov, polystyrénové, ale aj prírodné slamené, prútené rôznych veľkostí.