IMG_20160828_124333

Moje deti si radi umývajú ruky, najmladšia dcéra teraz obľubuje si ruky poriadne namydliť a vyfukovaním do nich robiť bubliny. Pre deti, ktoré si možno neradi umývajú ruky, alebo chcú mať z úmývania rúk aj zábavu, prinášam návod, ako si vyrobiť domáce mydlá pre deti s hračkami.

Čo potrebujete:
100g číra mydlová hmota
silikónová forma na mydlo v tvare kocky
detské hračky z kinder vajíčok
vôňa do mydiel z éterických olejov (ja som použila pomarančovú vôňu)

Odvážime si 100 g mydlovej hmoty, ktorú nakrájame na menšie kúsky. Hmotu vložíme do plastovej odmerky a topíme v mikrovlnke (odparuje sa). Doba topenie je cca 15 sekúnd, ale priebežne radšej kontrolujeme. Hmotu zbytočne neprehrievame.

IMG_20160828_124337

Do roztopenej hmoty pridáme 4 kvapky vybranej vône a dôkladne premiešame.

Do Silikónovej formy vložíme 1 postavičku z vajíčka, nalejeme roztopenú mydlovú hmotu a mydlo necháme vytuhnúť cca 1 hodinu, prípadne skrátime čas tuhnutia vložením do chladničky. Po stuhnutí opatrne vyklopíme z formy. Mydielka môžeme ihneď používať.

Tieto mydielka si vaše deti zamilujú! Nakoľko práca s mydlovou hmotou je zábavná, rýchla a bezpečná, môžeme do práce zapojiť aj deti. Budete prekvapení, aké je to jednoduché. Ak hľadáte vhodný darček na deň detí alebo na detskú párty, tak toto je tá správna voľba.

Do mydlovej hmoty môžete zamiešať aj vhodnú farbu, aby mydielko malo aj lákajúcu farbu.

Uložit